Art for Life blog

Живопис на зламі ХІХ - ХХ століть

Живопис на зламі ХІХ-ХХ ст відомий нам роботами Моне, Клімта, Малевича, Матісса… Їх картини розлетілись по найкращих світових галереях та музеях сучасного мистецтва, колекції яких ми можемо розглядати наразі лише через монітори.

Хочете насолодитись спогляданням картин вживу, але в шляхи у Європу закриті? Не проблема, для вас Art for Life підготували добірку картин «хочу/можу», де зібрали роботи видатних європейських та українських художників. Адже український модернізм і авангард є дуже цікавим з яскравими представниками, які розкрилися в Україні і в еміграції.


До речі, мотив картини був не новим, у другій половині XIX ст. багато художників присвятили свої роботи пристрасним поцілункам. Серед них і серія робіт від відомого нам за роботою «Крик» норвежського художника Едварда Мунка.
Перша картина виконана у стилі фовізму, який зародився у 1900 році, а досяг свого піку у1909-1910 рр. Автор другої картини Олександр Мурашко на початку 1900-х перебував у Парижі. Він не слідував фовістам, проте знайомство з роботами європейських модерних художників беззаперечно вплинуло на його творчість.


Цікаво, що у найбільших державних музеях України не представлено жодної роботи Пабло
Пікассо. Натомість у невеличкому музеї села Пархомівка, що знаходиться у Харківській області є 4 роботи майстра. Дві з них демонструємо вам.


Сподіваємось, що незабаром музеї знову відкриють перед нами свої двері й ми зможемо неспішно прогулюватись великими залами та розглядати роботи відомих митців XX ст., а наша добірка надихне вас на відвідування музеїв в Україні. 

Авторка матеріалу: Наталя Неліна


Наталя Неліна - випускниця магістерської програми з історії УКУ, лекторка. Викладає у школі "ThinkGlobal" та розробляє навчальні курси. Працює над введенням аналізу творів візуального мистецтва у навчальних програмах.

Живопис